אודות האתר

ברוכים הבאים לבית החדש של 'חרקים – עולם קטן בגדול'. כאן תמצאו רשומות מקוריות בשפה העברית בנושאים הסובבים את עולם האנטומולוגיה, כולל של ישראל. באתר למעלה מ־350 רשומות וסקירות העוסקות באקולוגיה וביולוגיה של פרוקי־רגליים (בדגש על חרקים ועכבישנים), רשומות היכרות עם קבוצות שונות של פרוקי־רגליים וכן מאמרים המציגים סוגיות שונות בנושאים רחבים יותר כמו: יחסי אדם – חרקים, מקומם של החרקים בעולם שלנו ושמירת טבע.

כמו כן תמצאו בפינת הילדים הפעלות שונות להורדה והדפסה. הפעלות העוסקות בפרוקי־רגליים באמצעות דפי צביעה, תשבצים, חידונים, משחקים קבוצתיים ועוד.

לצד שפע הרשומות תמצאו באתר קטלוג טקסונומי היררכי של עכבישים בישראל (יעלה מחדש לאתר במהלך שנת 2024), המציג מקצת מעושר המינים של הפאונה המקומית בתמונות ומידע טקסטואלי, כולל הפניות לרשומות רלוונטיות באתר. זהו קטלוג דינמי המתעדכן מעת לעת בהתאם למידע חדש מהאקדמיה או מהציבור וכולם מוזמנים לתרום; תמונות ועדכוני תפוצה. כמו כן תמצאו קטלוג עקרבים בישראל וקטלוג של רגלבישאים בישראל. בעתיד יתווספו קטלוגים נוספים עבור קבוצות נוספות של פרוקי־רגליים.

מוזמנים גם לעמוד האתר ב־Facebook, המהווה שער כניסה וענף נוסף למעורבות הקוראים (בקשות, שאלות, הערות). מעבר לעדכוני האתר השוטפים שאפשר לקבל בצורה נוחה, עולים שם גם בונוסים שונים, בצורת קישורים לאתרים או מאמרים מעניינים בנושאי האתר, חדשות טריות או תמונות מעניינות שלא נכנסו לאתר ועוד.